פילנתרופיה משפחתית

המרכז לפילנתרופיה משפחתית נוסד ב-2018 ב-JFN ישראל במטרה לסייע למשפחות פילנתרופיות ישראליות לפתח תשתית של נתינה בין-דורית, שילוב דור המשך בפילנתרופיה ופיתוח קהילה של תורמות ותורמים צעירים.

במסגרת המרכז מתקיימים מפגשים, סדנאות ואירוח מומחים מהעולם,
העוסקים בנקודת המפגש בין הון, ערכים ומשפחה.

תורמות ותורמים צעירים

פורום תורמים צעירים הוקם ב-2016 על ידי קבוצה של תורמים ישראלים בתחילת דרכם. כיום הפורום מהווה קהילה של כ-50 תורמות ותורמים בגילאים 30-50, חלקם חדשים לנתינה והון ואחרים דור שני ושלישי לפילנתרופיה.

הפורום מקיים לאורך השנה מפגשים קהילתיים, סדנאות והרצאות ומהווה מרחב ללמידה הדדית, התייעצות, שיתוף ושיתופי פעולה. להובלת הפורום נבחרו ארבע יושבות ראש מתוך הקבוצה, ביחד עם צוות JFN.

דור המשך

במסגרת המרכז לפילנתרופיה משפחתית פועלת קבוצה של צעירים וצעירות בין הגילאים 20-35 שהם חלק ממשפחות פילנתרופיות ומשפחות בעלות הון. יחד, הקבוצה מהווה מרחב בטוח ללמידה על פילנתרופיה אסטרטגית, להתמודדות עם סוגיות של התפתחות אישית לצד הון, פיתוח תחומי עניין אישיים בפילנתרופיה ומעורבות חברתית והכרות עם כלים חדשניים לשינוי כגון השקעות אימפקט.

תכנית דורות לפילנתרופיה

קבוצה תהליכית המונחית על ידי מנחת קבוצות ומאפשרת מרחב אינטימי להתפתחות אישית סביב סוגיות של זהות, חיים עם הון, פילנתרופיה משפחתית ועוד. עד היום התקיימו 6 מחזורים שונים של התכנית. בוגרות ובוגרי המחזור הראשון הקימו את פורום תורמים צעירים ומובילים אותו גם היום:

נתינה משפחתית

המרכז לפילנתרופיה משפחתית מקיים סדנאות ומפגשים שונים, שמטרתם לעודד תרבות של נתינה משפחתית.

באמצעות אירועים קהילתיים למשפחות, סדנאות להורים לקראת בר/בת מצווה לילדים, עבודה עם מומחים בינלאומיים לפילנתרופיה משפחתית ולחינוך פיננסי לילדים וצעירים, מקבלים חברות וחברי הרשת הזדמנויות למידה וכלים מעשיים, שמסייעים להם במלאכה המורכבת של הכנת הדור הבא להמשיך בדרך המשפחתית של נתינה ומעורבות חברתית.

ספרייה הווירטואלית של המרכז לפילנתרופיה משפחתית

איך מנחילים נתינה בגיל צעיר?

"קריאת ספרים, מעבר להיותה פעילות משפחתית מקרבת ומהנה, תורמת באופן משמעותי להתפתחות החברתית של הילד וליצירת מערכת ערכים המשקפת את האידיאולוגיה והנורמות בתרבות ובמשפחה" (פרופ' זוהר שביט, מעשה ילדות: מבוא לפואטיקה של ספרות ילדים, 1996).

פילנתרופיה משפחתית ושיח על נתינה מתחיל משיחה על ערכים. לקטנו עבורכם ספרי ילדים מומלצים לגילאי 2-5 , המהווים הזמנה לשיחה ערכית ובגובה העיניים על הערכים שעומדים בבסיס הנתינה- אכפתיות, חמלה, נדיבות אמפתיה וסובלנות

הקליקו כאן לספרייה הווירטואלית>>

למידע נוסף ולתיאום פגישה כתבו למאיה גולן – mgolan@jfunders.org