ייעוץ לפילנתרופיה אסטרטגית

המרכז לפילנתרופיה אסטרטגית מציע מגוון כלים, ידע ויעוץ עבור תורמות ותורמים המעוניינים לבצע השקעות חברתיות בישראל או לחלופין, להרחיב את הפעילות הפילנתרופית בארץ. 

תורמות ותורמים מהארץ ומחו"ל נעזרים בנו בכדי לבנות אסטרטגיית נתינה ממוקדת, המתאימה לצרכים ותחומי העניין שלהם ובו בזמן מובילה לשינוי החברתי הרצוי. השירותים מבוססים על שילוב של תהליכים פרטניים וסדנאות מקצועיות ונשענים על ידע רב שנים בעולמות הפילנתרופיה בכלל ובישראל בפרט וכן על רשת החברים שלנו.

השירותים מוצעים הן לחברים והן לתורמים שאינם חברים ברשת. חברות וחברי הרשת נהנים מתעריף מופחת וכן מפגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות.

שירותי ייעוץ

שירותי הייעוץ של המרכז לפילנתרופיה אסטרטגית מתאימים לתורמות ותורמים מתחילים כמו גם ותיקים ומבוססים על בניית תוכנית אישית ופרטנית לתורמים ולמשפחה. תהליכי הייעוץ מורכבים בדרך כלל ממספר רבדים ושלבים:

בירור ערכי: ערבות הדדית, תיקון עולם או צדק חברתי? צמצום פערים בפריפריה, סיוע לעולים חדשים או קידום לכידות חברתית? באמצעות מודלים אינטראקטיביים ובמסגרת מפגשים אישיים, זוגיים או משפחתיים, מזוקקים ערכי הנתינה המובילים, תחומי הנתינה המתאימים ביותר לתורמים/למשפחה והדרכים המיטביות בהן התורמים/המשפחה מבקשים לפעול כדי לקדם שינוי לטובה בישראל. התהליך מפיק את ה DNA הפילנתרופי האישי והמשפחתי, אשר מוביל את התורמים והמשפחות בתהליך של נתינה מודעת, אפקטיבית ואסטרטגית. 

כלים מעשיים לתורמים: לתורמות ותורמים המבקשים להתחיל לבסס נתינה בישראל אנו מציעים ידע מעשי ועדכני לגבי מודלים משפטיים לנתינה, דוגמאות לחוזים ולטפסי מעקב ודיווח בין התורמים לבין עמותה, כלים למדידה והערכה של הנתינה, דוגמאות לone pager לתורמים, כלים לבניית קשר בריא ונכון בין תורמים לבין עמותה, עריכת בדיקת נאותות לעמותות (דיו דיליג'נס), ניהול מענקים, אסטרטגיות יציאה ממענקים ומעורבות של התורמים מעבר לכסף – באמצעות התנדבות או חברות בועד המנהל. 

לתורמות ותורמים הבוחרים להעסיק צוות מקצועי לניהול הפילנתרופיה, המרכז מציע ליווי בהכשרה ובהתפתחות המקצועית לצוות בתחום הפילנתרופיה בישראל. 

מיפוי ומחקר

על מנת לתמוך באופן משמעותי בתחום נתינה מסוים חשוב להכיר לעומק את התחום, לזהות את השחקנים המרכזיים, הגורמים המשפיעים, האתגרים וההזדמנויות הפילנתרופיות. המרכז לפילנתרופיה אסטרטגית מציע שורה של מודלים להעמקת ההכרות שלכם בזמן קצר יחסית ומנקודת מבט פילנתרופית:

מיפויי תחום: אנו מסייעים לתורמות ולתורמים, בינלאומיים וישראלים כאחד, למפות את תחומי העניין שלהם בישראל, לרבות ביצוע סקירה מקיפה, מיפוי השותפים הפוטנציאליים ואיתור הזדמנויות לנתינה אפקטיבית.

סיורי שטח: סיורים הנבנים בקפידה ומותאמים פרטנית לכל תורם ותורמת. הסיורים כוללים היכרות פרטנית עם גורמים משפיעים בתחום, מובילי דעה, פילנתרופים בולטים וגורמי מגזר שלישי וממשל. 

ימי למידה מרוכזים: מפגשים מרוכזים של מספר שעות סביב תחומי עניין שונים, שמטרתם זיקוק תובנות אסטרטגיות לתחום מסויים. במפגש משתתפים מומחים אינטרדיספלינרים בתהליך מונחה של איגום הידע וזיקוקו לעבר תוצרים אסטרטגיים ומעשיים.

סדנאות מעשיות בפילנתרופיה אסטרטגית

לאורך השנה מתכנסת קהילת JFN ישראל לסדנאות מעשיות בתחומי פילנתרופיה אסטרטגית. דוגמאות לסדנאות שהתקיימו בעבר: מיזוגים בין עמותות בעקבות משבר הקורונה, אבחון עצמי לשינויים באסטרטגיה בעתות חירום, תפקיד התורמים החברים בועד מנהל של עמותה ועוד. בכל שנה מציע המרכז מספר סדנאות חדשות הפתוחות לחברות וחברי הארגון.

למידע נוסף ולתיאום פגישה כתבו לסיגל יניב פלר, מנכ"ל JFN ישראל ומנהלת שירותי הייעוץ: sigal@jfunders.org