קבוצות עמיתים (Peer Networks) ופורומים

קבוצות עמיתים (Peer Networks)

חיבורים פילנתרופיים מהווים מנוע להשקעה חברתית אפקטיבית. כשמתעורר צורך לטפל בנושא ספציפי באופן עמוק ויסודי, אנו מאמינים שיש לנצל את הכוח הנובע מחיבור בין משפיעים חברתיים, ולפיכך מציעים לחברינו ליצור קבוצות עמיתים.

קבוצות העמיתים מהוות פלטפורמות המאפשרות לתורמים להתאחד סביב נושא או תחום ספציפי בו הם שואפים לחולל שינוי ולהוביל מהלכים של למידה הדדית ושיתוף בשיטות עבודה, כבסיס ליצירת שיתופי פעולה אופרטיביים.

מתוך העבודה עם חברי הארגון, JFN יוזמת, מקדמת ומלווה קבוצות עמיתים ופורומים במגוון נושאים אשר מקדמים שינוי חברתי ומפתחים את תחום הנתינה הספציפי בו הם עוסקים. המפגש בקבוצות קטנות עם עמיתים בעלי אג'נדה דומה הינו הזדמנות למידה ועשייה ייחודית.

במידה ויש לכם רעיון לפורום או קבוצת עמיתים בתחום מסוים - אנחנו רוצים לשמוע מכם!
reut@jfunders.org

קבוצות עמיתים ופורומים אשר פועלים ברשת כיום:

תכנית דור ההמשך: תכנית דור ההמשך הינה תכנית ייחודית לJFN, אשר בונה קבוצת תורמים צעירים (מתחת לגיל 45) המאגדת בתוכה את דור העתיד של בעלי ההון בישראל. יחד עם מומחים ובעלי מקצוע צוות  JFN בנה תכנית מפגשים עבור קבוצת עמיתים ספציפית זו, לדיונים ועבודה על האופן בו המשתתפים רואים את השתלבותם בפילנתרופיה ועל הדילמות עמן הם מתמודדים. תכנית דור ההמשך פעלה במשך שלוש שנים ולאחר פגרה וגדילה משמעותית במספר המשפחות בארגון, נפתחה מחדש ב2017. פורום הצעירים: פורום הצעירים מהווה פרק ב' עבור רבים מבוגרי תכנית דור ההמשך וכן עבור תורמים צעירים אחרים אשר אינם "דור המשך". הפורום נפגש על בסיס רבעוני ומובל על ידי חברי הפורום וצוות JFN. המפגשים מאפשרים ספייס ייחודי בו הקהילה הצעירה של JFN  יכולה להכיר ולדון בנושאים ייחודיים לה. פורום בריאות: פורום המחבר בין מגוון רחב של תורמים המשקיעים בתחום הבריאות במגוון דרכים וממגוון זויות. הקבוצה לומדת יחד – הן אחד מהשני והן ממומחים על התחום באפן רחב, על מקום הפילנתרופיה בתחום שבד"כ נחשב מדיני, ואיך ניתן לפעול בכדי לקדם ולהוביל שינוי. הפורום אינו מכוון  מטרה ואין בו ציפייה להשקעות חדשות או משותפות, אלא לאפשר מקום לשיח והיכרות יותר מעמיקה.

דוגמאות לקבוצות עמיתים מהעבר:

התחדשות יהודית / יהדות ישראלית: קבוצה שהוקמה כתוצאה מיוזמת השלמת המענקים "פסיפס" בתמיכת קרן אביחי, העוסקת בקשר בין פילנתרופיה לזהות יהודית בישראל, ובהבדלים בין הזהות היהודית של יהודי התפוצות לבין זו של יהודים החיים בישראל. במסגרת העבודה נכתב מדריך לתורמים בתחום. השולחן העגול בנושא מוגבלויות: קבוצה זו פעלה ב JFN בין 2010 – 2015  וכללה תורמים מישראל, ארצות הברית ואנגליה שעבדו יחד לקדם סובלנות כלפי אנשים בעלי מוגבלויות וליצור מודעות לצרכיהם. הקבוצה, שהחלה כקבוצת למידה, התקדמה לשלב  של שיתוף פעולה אופרטיבי, אשר כלל הובלה של פרויקט ייחודי להשפעה על מידת המודעות בקרב הציבור בישראל כלפי צרכיהם של אוכלוסיות בעלי מוגבלויות. קישור למדד הגישה החיובית. יכולים נותנים:  קבוצת עבודה של כעשרים פילנתרופים ישראלים ששמו להם למטרה לשנות את תרבות הנתינה בישראל ולעודד בעלי הון בישראל להשפיע באופן פעיל על החברה בה הם חיים. הקבוצה הינה תולדה של שיתוף פעולה בין JFN ישראל לבין ארגון שיתופים. קישור לאתר היוזמה. נתינה בעדשה מגדרית: תכנית מפגשים אשר עסקה בנתינה מזוית מגדרית, בשיתוף עם קרן דפנה. הקהילה האתיופית – אתגרים והזדמנויות: סדרת מפגשי למידה אשר עסקה בהשקעה בקהילה האתיופית, בשיתוף עם קרן דיויד.