הובלת קואליציות פילנתרופיות לשינוי בתחום ענין משותף

אחד האלמנטים המרכזיים בפעילות JFN הוא קידום שיתופי פעולה. אנו מאמינים כי קואליציות פילנתרופיות לשינוי בתחום ענין משותף מאפשרות מינוף משאבים, שיתוף ידע וניסיון, חשיבה קולקטיבית ופיזור סיכונים, אלו מובילים בסופו של דבר ליצירת אימפקט חברתי משמעותי.

קואליציות פילנתרופיות מהוות כוח מניע לכמה מהתכניות החברתיות המשמעותיות ביותר הפועלות כיום בישראל. על מנת להבטיח את אורך החיים והאפקטיביות של שיתופי פעולה פילנתרופיים, יש לתכננם ברגישות, תבונה ויצירתיות.

ב-JFN ישראל, אנו עושים שימוש בידע ובמומחיות שעומדים לרשותנו על מנת ללוות קרנות ותורמים בבניית מערך הקואליציות הפילנתרופיות. לצורך כך פרסמנו בשנת 2015 מדריך ראשון מסוגו לשיתופי פעולה בין תורמים (החוברת באנגלית) הנותן כלים, טיפים וסקירת מקורות המידע הקיימים בתחום זה.

בעקבות הוצאת המדריך עלתה רמת העניין והצורך של תורמים להבין את המרחב בו הפילנתרופיה יכולה לשתף פעולה גם עם הממשלה בישראל ובהמשך בשנת 2017 התפרסם מדריך נוסף לשיתופי פעולה עם הממשלה (החוברת באנגלית).

אנו מציעים לחברי הארגון ליזום את השתלבותם במספר מודלים מוכחים של קואליוציות פילנתרופיות, תוך קבלת ליווי וייעוץ שוטפים מצוות המומחים שלנו:

שיתוף פעולה בין תורמים במיזם קיים

חבר JFN יכול לבחור להשקיע בפרויקט קיים, המתבסס על השקעה של חבר JFN אחר.

שיתוף פעולה יזמי פרואקטיבי "אחד-על-אחד"

שני חברי JFN בעלי תחום עניין משותף נפגשים ומחליטים להשקיע יחדיו בפרויקט חברתי חדש כלשהו.

הובלת קבוצות תורמים בתחום עניין משותף

לא פעם JFN  מזהה תחום חברתי בו העניין גובר ולא מעט תורמים פועלים בו ו/או מחפשים בו את דרכם, במקרים אלו JFN  תכנס את התורמים המוענינים לשתף בעשייה שלהם ולדון במשותף באפשרויות של תאום ועבודה משותפת, לעתים מפגשים אלו מובילים לקרנות למען שינוי חברתי.

קרנות למען שינוי חברתי

קרנות פעילות המעוניינות להעצים את השינוי החברתי המתרחש בתחום מסוים, יכולות לשתף פעולה ולהעניק במשותף מענקים לארגונים או פרויקטים שנותנים מענה הולם באותו התחום.

מעגלי נתינה

מעגלי נתינה מורכבים ממספר פילנתרופים שמחליטים לאגד את משאביהם לטובת נתינה משמעותית לתחום ו/או פרויקט מסוים. אנו ב-JFN  מציעים שרותי יעוץ וליווי לכלל סוגי שיתופי הפעולה בתחום הפילנתרופי, המסייעים לזהות את האפשרויות, היתרונות היחסיים של שיתוף פעולה וערוצי ההשקעה אפקטיביים הממנפים את הכוח המשותף של ההשקעה בתחום.

שיתופי פעולה פילנתרופיים